Rejon ul. Chmielnej

Opublikowano 25 kwietnia 2012 w kategorii Budynki, Ulice oraz place

Zdjęcia przedstawiające charakterystyczne dla rejonu ulicy Chmielnej budynki. Obecnie niektóre z nich już nie istnieją… chociaż co do dokładnej lokalizacji pierwszego zdjęcia nie mam przekonania.

Dawny Włocławek - Rejon ul. Chmielnej

Dawny Włocławek - Rejon ul. Chmielnej

Dawny Włocławek - Rejon ul. Chmielnej

Zobacz również

Komentarzy do wpisu: 9

 1. Pierwsze zdjęcie wykonane zostało na rogu ulic Olszowej i Traugutta.

  Drugie to z kolei skrzyżowanie obecnej ulicy Brzozowej i Bukowej.

  (1)(0)
 2. Hmm. Sa to budynki z kwadratu - Chmielna ,Jodłowa, Brzozowa,Bukowa. Obecnie w miejscu pustego placu stoja "klocki" blokow przy ulicy Brzozowej. Widok od Traugutta w strone ul.Chmielnej.
  Tak mi sie przynajmniej wydaje a jestem prawie pewien po porownaniu z widokiem z google maps

  (0)(0)
 3. Mowie o zdjeciu 2 i 3 oczywiscie. pierwsze to MOZE byc ul.Traugutta. Bloki ktore sa po prawej stronie idac od Bukowej do Olszowej

  (0)(0)
 4. Pierwsze zdjęcie to zachodnia strona ul. Traugutta - 3 bloki z płaskimi dachami z początku lat 60, a w głębi blok na rogu Traugutta i Bukowej, jeden z dwóch takich samych w tym miejscu, z wysokim dachem - budownictwo socrealistyczne w lat 50.
  Natomiast na zdjęciach 2 i 3 widzimy osiedle, które zbudowali Niemcy w latach okupacji. Na terenie, który przed wojną należał do Gminy Żydowskiej, Niemcy zbudowali bloki dla wojska i urzędników oraz dla tzw. Baltendeutschów, czyli Niemców ściąganych tu z krajów bałtyckich. Wszystkie budynki w tym kwartale stoją do dziś. Podobne skupisko poniemieckich bloków jest na ul. Szpitalnej oraz na ul. Jesionowej (tam nie wszystkie przetrwały).

  (1)(0)
 5. Witam wszystkich i pozdrawiam!
  Przede wszystkim pozdrawiam pana który wstawił te wszystkie zdjęcia bo są naprawdę super. Bardzo się cieszę,że mogę zobaczyć jak kiedyś wyglądał włocławek. A ma pan może gdzieś w swoich zbiorach stare zdjęcia zawiśla? Bardzo będę wdzięczna za wstawienie ich.I z góry bardzo dziękuję.

  (0)(0)
 6. PODOBNE BUDYNKI DLA NIEMCÓW ZBUDOWANE ZOSTAŁY PRZY UL.JESIONOWEJ, OBOK PLACU STASZICA

  (0)(0)
 7. W głębi widać budynek bursy szkolnej Zespołu Szkół Ekonomicznych

  (1)(0)
  • Bursa o, której Pan pisze, została wybudowana jako Internat Państwowego Liceum Pedagogicznego Nr5. w latach 1956-57.
   I tak funkcjonowała, chociaż byli tam uczniowie innych szkól, ale w znikomej ilości. Dopiero po likwidacji LP 5 w 1969r. została bursą ZSE.

   (0)(0)
 8. sadzę że jest to ul Traugutta

  (0)(0)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 × = siedem