(Nie tylko) Bulwary

Opublikowano 21 września 2012 w kategorii Budynki, Ulice oraz place

Z zawartych w tym poście zdjęć szczególne wrażenie zrobiło na mnie przedostatnie – muszę koniecznie przygotować kolejny wpis z fotografiami typowo przedstawiającymi życie kilkadziesiąt lat temu…

Ufam, że ktoś z czytających pamięta stragan na którym sprzedawano miody i podzieli się swoimi wspomnieniami na jego temat :)

Dawny Włocławek - Bulwary

Dawny Włocławek

Dawny Włocławek - Widok na katedrę

Dawny Włocławek

Dawny Włocławek Dawny Włocławek

Zobacz również

Komentarzy do wpisu: 7

 1. Pierwsze zdjęcie przywołuje kilkuletni okres w dziejach komunikacji miejskiej we Włocławku, kiedy to Bulwarami kursowały autobusy! Na zdjęciu widać autobus polskiej produkcji Star N-52 z okrągłą tablicą numerową na dachu. To słynna "zerówka"! W II połowie lat 50. linia "0" służyła Włocławianom tak jak inne połączenia autobusowe, ale dodatkowo miała walor "turystyczno-krajoznawczy", bo można nią było za 20 groszy objechać całe miasto. Początkowo trasa "zerówki" prowadziła z placu Wolności ulicami: Kilińskiego, Toruńską (dziś Wyszyńskiego), Gdańską, Bulwarami, Ogniową, Stodólną, Okrężną, Chopina - z powrotem na pl. Wolności. Potem wydłużono jeszcze trasę - z pl. Wolności "zerówka" kierowała się za przejazd kolejowy i jechała Długą, Wysoką, Wieniecką do Toruńskiej i dalej jak poprzednią, krótszą trasą. Krótki postój miała na Wysokiej przy Chłodni - tam, kto chciał dalej jechać, musiał u konduktora wykupić nowy bilet, za kolejne 20 groszy. Może teraz, po remoncie Bulwarów "zerówka" wróci?

  (0)(0)
 2. Szkoda, że stronka umarła...

  (0)(0)
 3. Gratuluję pamięci, Panie Macieju. Współcześni przewodnicy turystyczni mogą Panu zazdrościć wiedzy. Oczywiście nie tej książkowej, dostępnej w kioskach. Jako zakorzeniony włocławiak, zapuściłem się w sentymentalną podróż rzeczoną "zerówką" za stare 20 groszy. Dziękuję.

  (0)(0)
 4. Co się stało z tak pięknym miastem położonym po lewym brzegu Wisły ,... dziś już te piękne ulice to tylko wspomnienia ....

  (0)(0)
 5. Na przedostatnim zdjęciu jest jedno ze stoisk na wystawie rolniczej, o której napisałem w poście "Miejsca różne".

  (0)(0)
  • Znaleźliśmy jeszcze trochę zdjęć z wystawy rolniczej, będzie chyba osobny post :)

   (0)(0)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

× 1 = dziewięć