Park im. Sienkiewicza

Opublikowano 20 kwietnia 2012 w kategorii Natura

Pierwszy post zawierający fotografie parku im. Henryka Sienkiewicza. Myślę, że śmiało można powiedzieć że park ten był od zawsze (czyli od założenia w 1824r.) chlubą Włocławka. Kto wie jaki budynek przedstawia ostatnie zdjęcie?

Park im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku - widok na Katedrę

Park im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku

Park im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku

Zobacz również

Komentarzy do wpisu: 9

 1. To jest pawilon kawiarni, która stała w części parku zwanej Parkiem Słonecznym - to tam, gdzie stoi pomnik Sienkiewicza. Po pawilonie zostały zapewne jeszcze jakieś ślady fundamentowe na skraju parku, wzdłuż ogrodzenia od strony ul. Rzecznej.
  Ile dobrych wspomnień związanych z tą parkową kawiarenką! Czynna była tylko latem i tam się kupowało lody! Na wynos w waflu, a na miejscu - w szklanych pucharkach! To była taka "odrobina luksusu" lat 50. Kawiarnia podupadała (to była konstrukcja drewniana) i w latach 70. chyba została rozebrana. Może kiedyś wróci? Ponoć park ma być rewitalizowany i rewaloryzowany - czy w planie przewidziano odbudowę pawilonu kawiarnianego? Oby...

  (1)(0)
  • Jak zawsze fantastyczna wypowiedź :) Krążyły jednak słuchy, że w budynku owym mieszkały pawie...

   (0)(0)
 2. Absolutnie nie! To była kawiarnia. Natomiast pawie, owszem, swego czasu były w parku. I nie tylko pawie - przez jakiś czas nawet oswojone sarenki. To był nieduży, ogrodzony teren obok Parku Słonecznego, taki większy trawnik (jeśli popatrzymy na to zdjęcie z kawiarnią, to było na lewo od tarasów z ławkami). Pawie miały tam jakąś szopkę, ale domkiem bym tego nie nazwał. Całość szumnie nazywano Zwierzyńcem. W założeniu miało to być początkiem włocławskiego ZOO, ale potem się wszystko rozmyło. Sarny zdaje się poszły do zoologu w Płocku, A pawie? Nie wiem...

  (0)(0)
 3. To jest kawiarnia:)

  (0)(0)
 4. KAWIARNIA ''PARKOWA'' ISTNIAŁA JESZCZE DO POCZĄTKU LAT 90-TYCH /ZOSTAŁA WZIĘTA W TZN . AJENCJE/. OPODAL BYŁ AMFITEATR.

  (0)(0)
  • przykro mi ale sie mylisz , to nie jest kawiarnia parkowa w bryle budynku amfiteatru, ta na zdjeciu znajdowala sie po drugiej stronie Zglowiaczki, tam gdzie dzis stoi pomnik Sienkiewicza. pozdr.

   (0)(0)
 5. Wydaje mi się że kawiarenka ta została rozebrana jeszcze w latach 60-tych. Gdy chodziłem na swoje pierwsze wagary już jej nie było.

  (0)(0)
 6. do tej kawiarenki zabierali nas rodzice w niedzielę na lody

  (0)(0)
 7. do tej kawiarenki w niedzielę rodzice zabierali nas na ody

  (0)(0)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć × = 45