Zdjęcia nadesłane, odc. 4

Opublikowano 29 listopada 2013 w kategorii Nad Wisłą

Kolejny post z fotografiami nadesłanymi przez jednego z naszych stałych czytelników. Tym razem głównym bohaterem postu jest most na Wiśle, którego burzliwe dzieje przedstawiają załączone zdjęcia.

Ważna informacja – tylko do niedzieli czekamy na Wasze głosy w ankiecie, która zarazem jest pierwszym etapem zabawy zorganizowanej wspólnie z Urzędem Miasta Włocławek. Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

 

Zobacz również

Komentarzy do wpisu: 9

 1. Nowy Rynek? Co to za miejsce? Wieże kościelne nie pasują do znanych mi kościołów włocławskich, choć przypomina to trochę Plac Saski (dziś Pl. Wolności).

  (2)(1)
  • Nowy Rynek to na pewno Plac Wolności. Widzimy ul. Brzeską, a w oddali drugi brzeg Wisły :)

   (2)(0)
   • Tak. Brzeska - ok. Drugi brzeg Wisły - ok. A gdzie wieże katedry? Pojedyncza wieża to kościół ewangelicko-augsburdzki, oczywiście. Lokalizacja Klasztoru i jego bryła też moim zdaniem nie pasuje do rzeczywistości.

    (2)(1)
  • Nowy Rynek to pierwsza nazwa obecnego Placu Wolności.

   (0)(0)
 2. Zdjęcie nr 1. Aż chciałoby się pospacerować tą dawną ulicą Toruńską.
  Zdjęcia nr 3 i 4. Most pontonowy. O ileż bardziej malowniczy od tego dzisiejszego. Ech ta wojna. Też by się pospacerowało śladami matek i babek.

  (1)(1)
  • Nie most pontonowy tylko pierwszy z mostów na Wiśle we Włocławku tzw. most łyżwowy.

   (0)(1)
 3. Wspaniałe wspomnienie a także poznawanie miejsc naszych przodków. Nie ma zdjęć z ul. Chopina od Warszawskiej do cmentarza, gdzie zamiast bloków były ogrody i domki jednorodzinne a także kowal gdzie ostrzyło się łyżwy. Nie mam zdjęć - byłam dzieckiem , ale na łyżwach jeździłam i łyżwy tam ostrzyłam.

  (2)(0)
 4. Znów promujecie zdjęcia które są dostępne w internecie! Żadnych nowości. Te zdjęcia można było oglądać dużo wcześniej niż powstała ta strona. Swoją drogą jak z prawami autorskimi??

  (0)(3)
  • My swoje a Pan Edmund swoje. Jeżeli nie podobają się Panu te zdjęcia proszę ich nie oglądać, i nie psuć zabawy innym. Publikujemy zdjęcia w dobrej wierze, tak by jak najwięcej osób je zobaczyło. Sugerujemy trochę więcej luzu http://www.youtube.com/watch?v=hTldq413qC4 ;)

   (3)(0)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − = 6