Zdjęcia różne, odc. 5

Opublikowano 26 grudnia 2013 w kategorii Budynki

Nareszcie znalazła się jakaś wolna chwila by zamieścić kolejne fotografie na naszej stronie. Tym razem zdjęcia które z różnych powodów wcześniej nie załapały się do żadnego postu (no, może z wyjątkiem jednego).

Czy ktoś może wie jakie miejsce przedstawiają ostatnie dwa zdjęcia?

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Dawny Włocławek - zdjęcia

Zobacz również

Komentarzy do wpisu: 23

 1. 2 ostatnie zdjęcia które oglądałem z tatą mówi że przedstawiają ulicę róg warszawskiej a bojańczyka tak nam się z tatą wydaje ale nie dajemy pewności

  (2)(0)
 2. Dwa ostatnie zdjęcia pokazują zabudowę rogu alei Chopina i ul. Bojańczyka. Kiedy w latach 50. budowano te domy (mieszkania zakładowe dla pracowników Celulozy) ulica nosiła imię Karola Świerczewskiego, przed II wojną to była ul. Pierackiego, a jeszcze wcześniej - Botaniczna.
  Uwaga: zdjęcie pierwsze tych domów (czyli w kolejności 8.) jest odwrócone!
  Niezwykle ciekawe są zdjęcia od 2. do 5. Jest na nich ulica Toruńska na odcinku od Wienieckiej w stronę granic miasta z czasów, kiedy była to jeszcze wąska, wybrukowana szarą kostką granitową szosa! Na zdjęciu 3. po lewej stronie widać istniejące do dziś zabudowania fabryczne. Wtedy ta fabryka nazywała się "Wisła". To jedyne budynki, które dotrwały do naszych czasów - reszta poszła pod kilof, kiedy budowano Trasę Okrzei i dwujezdniową Toruńską.

  (3)(0)
  • A mnie się wydaje,że ostatnie zdjęcie to róg Antoniego i Chopina (zwróć uwagę na to istniejące do dziś )wejście na klatkę schodową,natomiast przyrzedostatnie to faktycznie róg Chopina a Bojańczyka.

   (0)(1)
   • No dobrze pomyliłam się - przyznaję się bez bicia. Byłam tam wczoraj - oglądałam i zgadzam się. Te odwrócone zdjęcia mnie zmyliły.

    (0)(0)
  • A mnie się wydaje,że przedostatnie zdjęcie to róg Antoniego i Chopina (zwróć uwagę na to istniejące do dziś wejście na klatkę schodową),natomiast ostatnie to faktycznie róg Chopina a Bojańczyka.Przepraszam za ww.pomyłkę

   (1)(0)
   • Obydwa ostatnie zdjęcia przedstawiają róg Chopina i Bojańczyka. Na 100 procent. Pierwsze z tych zdjęć jest odwrócone, co utrudnia trochę identyfikacje miejsca.

    (0)(0)
 3. Prawda. Ostatnie zdjęcie to ul. Warszawska a przed ostatnie to róg Bojańczyka. Zdjęcia są odwrócone horyzontalnie. Brama na ostatnim zdjęciu jest przy poczcie. Sprawdźcie sobie na google street view :)

  (0)(1)
 4. oba zdjęcia są odwrócone.

  (0)(0)
 5. Siódme zdjęcie to schody od strony Zgło wiączki przy płocie Pałacu Biskupa a następne to kwitnąca agawa obok kościoła Św.Witalisa (pamiętam ją - budziła sensację bo agawa kwitnie tylko raz i po kwitnięciu zamiera).

  (0)(0)
  • Niestety, Dziewczyno z Targowej dwa razy pudło...
   Schody to wejście na wiadukt mostu od strony wschodniej - od ul. Zamczej. A agawa nie przy Witalisie, tylko na Pl. Wolności (w tle klasztor).

   (3)(0)
   • Takie strome schody były zawsze o są do dziś przy murze Pałacu Biskupiego -tuż przy Zgłowiączce. No dobrze z tą agawą pomyliłam się. Ale przy Witalisie też stała.

    (0)(0)
 6. Pierwsze zdjęcie przedstawia ulicę o ile się nie mylę Bednarską - prawa strona od miasta - tam zawsze był piękny zegar kwiatowy i napis Włocławek.Budynek to Bulwary 25 /Matebudy 2

  (1)(0)
 7. Mała uwaga. Czy nie dałoby się umieszczać komentarzy bezpośrednio pod zdjęciami, albo chociaż numerować zdjęcia.

  (2)(0)
  • Tez uwazam, ze byloby duzzzzzo lepiej gdyby komentarze znajdowaly sie bezposrednio pod zdjeciem. Ciagle musze wracac i liczyc ktore zdjecie i ktory to komentarz. To jest irytujace. Dziekuje !!!!

   (1)(0)
 8. Zdjęcie nr 5 to ul. Toruńska. Zdjęcie zroboine na wysokości " Elektryka ". Dom po prawej stronie( w głębi ) stoi do dziś obok basenu.

  (0)(0)
 9. Na pierwszym zdjęciu widać, miedzy innymi, dwie dość wysokie drewniane wieże znajdujące się w lesie za Wisłą.Z sentymentem wspominam
  wspinanie się na tą bliżej mostu.Widok z wieży na Włocławek i okolice był nagrodą za trochę stresującą wspinaczkę.W okolicy znajdował się tzw."Mur"miejsce spotkań wagarowiczów. Może ktoś zna historię powstania tego obiektu.Myślę że zdjęcie powstało w końcu lat 50-tych i ew.pierwszej połowy lat 60-tych.

  (0)(0)
  • Tzw. "Mur" powstał w latach okupacji 1939-45. Jest to mur oporowy terenu, na którym Niemcy zamierzali wybudować sanatorium - ośrodek rehabilitacyjny dla żołnierzy rannych na froncie wschodnim. Nie zdążyli zbudować nic poza tym murem, bo... musieli uciekać.

   (0)(0)
   • Tak też o tym czytałam. A dziś ? Mur pomazany rysunkami. Wokół potłuczone butelki po napojach wyskokowych i całe góry śmieci.

    (0)(0)
 10. Ostatnie zdjęcie to ul. Chopina 52. Budynek ten jest doskonale widoczny na zdjęciu z dnia 09-06-2013

  (0)(0)
 11. To na 100% rog chopina a bojanczyka potwierdza to moja mama i babcia ktora tam mieszkala

  (0)(0)
 12. Dot. zdjęcie pierwsze. Czy ktoś wie, kiedy była rozebrana prawa wieża? Ja jej z pewnością nie widziałem w latach 1958-1963.

  (0)(0)
  • Przypominam sobie, że ta prawa wieża, już około 1958/59 była niewidoczna zza koron drzew.Na pewno przez pewien czas istniała jako częściowo zrujnowany, czy też zdemontowany w górnej części, obiekt.

   (0)(0)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− pięć = 2